VIII Śniadanie Biznesowe w Zabrzu - platforma współpracy i rozwoju
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli lokalnych firm i samorządu w Klubie Biznesowym Areny Zabrze, zorganizowane w ramach VIII Śniadania Biznesowego, po raz kolejny udowodniło, jak ważna jest współpraca dla rozwoju gospodarczego miasta.
  • Udział wzięło ponad 220 przedstawicieli firm z różnych branż.
  • Spotkanie sprzyjało wymianie doświadczeń i zacieśnieniu relacji biznesowych.
  • Marta Ochman zaprezentowała nowoczesne strategie w social media.
  • Prezydent Zabrza podkreśliła znaczenie współpracy dla lokalnego rozwoju.

W trakcie spotkania nie zabrakło ważnych rozmów na temat dalszego wspierania lokalnego biznesu oraz inicjatyw, które mogą przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy. Obecność przedsiębiorców z sąsiednich miast, jak Ruda Śląska czy Gliwice, świadczy o rosnącym zainteresowaniu regionem.

„To kolejne spotkanie, które pokazuje nam, jak pięknie rozwija swoje skrzydła Rada Gospodarcza, która pracuje non profit m.in. po to, byśmy mogli się tu spotkać, integrować, nawiązywać współpracę i wspólnie działać” – mówiła prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. „Tych 25 przedsiębiorców osiąga sukcesy w swoich branżach, więc tym bardziej cieszy, że chce im się robić coś więcej by Zabrze mogło się dalej pięknie rozwijać. Tego dynamicznego rozwoju nie byłoby jednak, gdyby nie każdy z Was tutaj dzisiaj przybyłych. Każdy z Państwa dokłada do tego procesu swoją cegiełkę” – dodała.

Gabriela Pudlo-Chojnacka, członkini Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Zabrze, przypomniała słowa prezydent z pierwszego Śniadania Biznesowego: „Nauczmy się współpracować, a niech konkurują nasze produkty”, podkreślając wagę długoterminowych relacji między lokalnymi przedsiębiorstwami.

Spotkanie poprowadził Janusz Dramski, przewodniczący Rady Gospodarczej, który zauważył, że tego typu inicjatywy są kluczowe dla budowania silnej wspólnoty biznesowej. Ponadto, z prezentacją wystąpiła Marta Ochman, która podzieliła się swoją wiedzą na temat wykorzystania mediów społecznościowych w biznesie.

W kontekście ciągłego rozwoju lokalnego biznesu, takie wydarzenia jak Śniadanie Biznesowe są nie tylko okazją do spotkań, ale również platformą do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, które mogą znacząco wpłynąć na przyszłość gospodarczą naszego miasta.


Opierając się na: UM Zabrze