Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Serdecznie zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które odbędą się w niedzielę 21 lipca 2019 roku. Uroczystość odbywać się będzie pod honorowym patronatem Elżbiety Witek - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. W tym roku policyjne święto jest szczególne, bowiem przypada w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Z tej okazji wydarzenie przybierze jeszcze bardziej uroczysty charakter.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.30 Mszą Świętą w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Następnie o godz.12.00 na placu Bolesława Chrobrego pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbędzie się uroczysty apel, podczas którego wręczone zostaną ordery, oznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. O godz. 13.30 rozpocznie się defilada oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a podczas festynu rodzinnego na Placu Sejmu Śląskiego na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Uczestnicy będą mogli zobaczyć pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Honorowej Z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Goście będą mieli okazję odwiedzić liczne stoiska tematyczne prezentujące m.in. sprzęt i wyposażenie mundurowe. Wiele atrakcji i niespodzianek czekać będzie zarówno na najmłodszych, jak dorosłych pasjonatów formacji mundurowych. O 14.45 odbędzie się także Koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z Przyjaciółmi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, w szczególności mieszkańców naszego województwa do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przypominamy, że w tym roku policyjne święto jest szczególne, bowiem przypada w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Organizacja imprezy wiąże się też ze zmianą organizacji ruchu w rejonie Placu Sejmu Śląskiego oraz przyległych ulic. Zmieniona organizacja będzie obowiązywać już od 19 lipca od godz. 18.00. Na Placu Sejmu Śląskiego zostaną wyłączone parkingi, a kierowcy, którzy nie zastosują się do nowej organizacji mogą liczyć się z tym, że ich pojazd może zostać odholowany na parking strzeżony. Natomiast w trakcie imprezy zostanie zamknięty ruch w rejonie Placu Sejmu Śląskiego.

zdjęcie kolorowe: plakat zapraszający na wojewódzkie obchody Święta Policji w Katowicach


1000 Znaków do wykorzystania