Zabrzańscy policjanci stawili się na starcie podczas Ogólnopolskich Mistrzostwa Policji w XVI Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Organizatorem biegu był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach. W zorganizowanym biegu zabrzańską komendę reprezentowało aż 5 policjantów.

4 października 2019 r. odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XVI Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Bieg. Trasa przebiegała duktami leśnymi zlokalizowanymi w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi, w miejscowości Hutki-Kanki Gmina Łazy, w powiecie zawierciańskim. Na starcie biegu stawiło się aż 5 zabrzańskich policjantów. Wszyscy ukończyli bieg.

Ideą tego typu zawodów jest podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej policjantów i pracowników policji, propagowanie biegów jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promowanie zdrowia i aktywnego wypoczynku poprzez udział w rywalizacji sportowej, integracja środowiska policyjnego oraz służb mundurowych. Dodatkowo mistrzostwa służą propagowaniu bezpiecznych zachowań na drodze poprzez przedstawienie zalet stosowania elementów odblaskowych, jak również edukacji w zakresie bezpiecznego korzystania z dróg. Zabrzańscy policjanci chętnie  włączają w tego tupu aktywność, zachęcając innych do zdrowego tryby życia. 


 

  • zdjęcie kolorowe: policjanci  podczas biegu przełajowego.
  • zdjęcie kolorowe: policjanci  podczas biegu przełajowego.
  • zdjęcie kolorowe: policjanci  podczas biegu przełajowego.