Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Kobieta z własnym biznesem - czy jej wygląd rzeczywiście jest istotny?

Każda kobieta, która prowadzi własny biznes doskonale wie, ile różnego rodzaju spraw musi dopilnować każdego dnia. Życie w biegu, ciągły stres i przemieszczanie się z miejsca na miejsce, nie sprzyja rzecz jasna zachowaniu idealnego wizerunku. Choć panie dwoją się i troją, po kilku godzinach pracy fryzura czy makijaż siłą rzeczy nie wyglądają już tak jak z samego rana. A prezencja w przypadku businesswoman, to podstawa! Jak nas widzą, tak nas piszą. Jeśli jesteśmy zadbane i pilnujemy, by każdy szczegół naszej stylizacji był dopracowany w najmniejszych nawet detalach - wzbudzamy większe zainteresowanie i zaufanie.

I choć odpowiednio ułożone włosy, estetycznie pomalowane paznokcie i piękny makijaż, to już wiele - nie bez znaczenia pozostaje również nasza garderoba i jej dodatki. A z czego businesswoman korzysta najczęściej? Oczywiście z portfela. Akcesoria w których przechowujmy pieniądze i karty, w takim przypadku po prostu muszą być pierwszej jakości. Płacąc za towar lub rozliczając się z klientem, nie wypada wyjąć z torebki starej czy nie daj Boże dziurawej lub popękanej portmonetki. Jaki zatem powinien być idealny portfel dla businesswoman?

Jaki powinien być portfel dla businesswoman?

O ile nastolatki i nieco infantylne panie mogą pokusić się o dodatki urozmaicone wizerunkami postaci z bajek, o tyle businesswoman na pewno nie wypada tego robić. W złym guście są też krzykliwe kolory połączone z wieloma tandetnymi ozdobami - kamieniami, połyskującymi z daleka kryształkami itd. Przy wyborze portfela dla kobiety pracującej liczyć musimy się z odpowiednią kolorystyką. Najlepiej rzecz jasna wybrać damski portfel w stonowanej, bezpiecznej kolorystyce. Ponadczasowa czerń lub brąz będzie idealna. Czarny portfel damski pasuje zresztą do każdej torebki i pozostałych akcesoriów.

Jaki powinien być portfel dla busineswoman?

Kolor, to jednak nie wszystko. Równie istotne jest to, z czego portmonetka jest wykonana! Modne portfele damskie, a co ważniejsze - eleganckie portfele damskie, to przede wszystkim produkty ze skóry. Materiał ten od dawna już kojarzy się bowiem z dobrym gustem. Gdy ktoś wybiera skórzane dodatki, momentalnie postrzegany jest, jako człowiek z klasą.

Poza tym, skórzane portfele damskie, to klasyka sama w sobie. Z tego rodzaju dodatkiem zawsze będziemy prezentować się elegancko. Co więcej, takowe wyroby bardzo łatwo połączyć z innymi elementami galanterii skórzanej, które w biznesie mogą okazać się niezwykle potrzebne. Przy czym – wszystkie akcesoria tego typu mogą towarzyszyć nam przez lata! Skóra nie ma tendencji do rozciągania się i niszczenia. Odpowiednio zadbana będzie długi czas odznaczała się trwałością i brakiem jakichkolwiek pęknięć. Czego chcieć więcej? Ewentualnie kolejnych akcesoriów!

Skórzany damski portfel - co i po co dobrać do niego w zestawie?

Damskie portmonetki mieszczą w sobie naprawdę wiele drobiazgów. Możemy schować w nich zarówno pieniądze, jak i karty czy wizytówki. W przypadku kobiet prowadzących własny biznes, i tak mogą okazać się jednak niewystarczające. Na szczęście producenci galanterii skórzanej znaleźli na to radę…

Każda działająca w określonej branży kobieta, chcąc nie chcąc - gromadzi różnego rodzaju wizytówki. Jeśli zajmuje się działalnością związaną z odzieżą czy obuwiem - takowe wręczają jej producenci, firmy przewozowe, ubezpieczeniowe i potencjalni klienci. Wówczas niezbędny okazuje się wizytownik - specjalny dodatek w którym można gromadzić wizytówki. Oczywiście, jeśli tylko to konieczne – także i własne! To zresztą jego główne przeznaczenie. Jeśli chcemy wręczyć komuś wizytówkę o wiele lepiej wyjąć ją z eleganckiego, skórzanego wizytownika, niż po prostu z torebki. Dbanie o takie detale świadczy o profesjonalizmie i poważnym podejściu do interesów.

Poza tym, prowadząc własną działalność zazwyczaj mamy też przy sobie potrzebne dokumenty. Jadąc do urzędu, na spotkanie z kontrahentem czy udając się na biznesowe spotkanie, nie wypada przyjść z plikiem pism w rękach. Do kompletu warto więc dokupić skórzane etui na dokumenty. Gdy stworzymy zestaw składający się ze skórzanego portfela, etui i skórzanego wizytownika - od razu czujemy się pewniej. Prowadzenie rozmów, mając przy sobie specjalnego przeznaczenia akcesoria jest też o wiele łatwiejsze.

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz

Wniosek? Jeśli jesteś aktywną zawodowo kobietą i założyłaś własną działalność gospodarczą, pamiętaj że dobry produkt lub usługa nie obroni się sama. Niezależnie od tego czy jesteś kosmetyczką, doradcą ubezpieczeniowym czy agentem nieruchomości - Twoja prezencja jest prawie tak samo ważna, co kompetencje. Jeśli chcesz być traktowana poważnie, nie możesz po prostu założyć bluzy z kapturem, a pieniędzy trzymać w kieszeni spodni. Wszystko począwszy od dodatków i odpowiednich, biznesowych stylizacji, a skończywszy na wiedzy i umiejętnościach jest tak samo ważne!

W bezwzględnym świecie biznesu liczy się każdy szczegół. A pierwsze wrażenie można zrobić tylko jeden raz.
Z całą pewnością warto o tym pamiętać.

Źródło zdjęć: https://paoloperuzzi.it/ona/49-portfele-damskie