Wygasłe domeny - jak je wykorzystać do pozycjonowania

Własne zaplecze to jedna z podstawowych metod link buildingu. Są to strony internetowe, na których umieszczamy linki do strony pozycjonowanej. Im więcej wysokiej jakości backlinków dostanie nasza strona, tym lepiej dla jej pozycji w wyszukiwarce. Posiadanie zaplecza i używanie go do pozyskiwania linków zwrotnych jest więc jedną z metod pozycjonowania strony. Jeżeli nie czujesz się na siłach by stworzyć zaplecze, zleć takie działania agencji SEO.

Jednym z czynników wpływających na wartość zaplecza jest jakość jego podlinkowania. Domena kilkuletnia, mocno podlinkowana z ciekawych miejsc to miejsce potencjalnie ogromnie mocnego linku. 

Można pozyskać nowa domenę i następnie, po zbudowaniu strony, linkować ją. Atutem jest toż, iż jesteśmy władzę nad podlinkowaniem takiej witryny. Pewnym minusem jest czas, zanim domena nabędzie większej mocy, natomiast tak naprawdę prawdopodobnie już jakąś moc ma od samego początku. Oczywiście linkowanie to te jakiś koszt. 

Można w kwestii domeny pod zaplecze pójść drogą na skróty. Istnieje możliwość kupowania domen których poprzedni właściciele nie opłacili na następny okres abonamentowy. W tej grupie domen można znaleźć wieloletnie domeny, ogromnie dobrze podlinkowane i spełniające jeszcze inne kryteria. 

Służą temu specjalistyczne serwisy. Jednym z takich serwisów jest expireddomain.net. Jest toż serwis, który za darmo daje naprawdę ogromne możliwości szukania domen wygasłych. Można ustawiać swoje kryteria, między innymi takie jak obecność danej frazy w nazwie domeny, żądaną końcówkę, ilość linków prowadzących do domeny, ilość domen albo IP z jakich domena jest linkowana i mnóstwo innych. 

Oczywiście trzeba umieć poszukiwać dobre domen. Nie zawsze nader wielka ilość odnośników przychodzących oznaczać może iż mamy do czynienia z domena wartościową pod kątem SEO, nader niejednokrotnie jest przeciwnie – duże ilości backlinków mogą oznaczać, że jesteśmy do czynienia z domeną, w której był spam. 

Jak można zastosować takie domeny oprócz zbudowania na nich zaplecza? Można wykorzystać przekierowanie 301. Wówczas wszystkie linki kierujące do takiej przejętej domeny są przekierowywane na swoją stronę docelową. 

Jednakże przed ustawieniem przekierowania warto rozważyć postawienie na niej najpierw tematycznej strony a dopiero po pewnym czasie ustawić przekierowanie. 

Chcąc zweryfikować dodatkowo domenę, która może dobrze wyglądać pod kątem profilu odsyłaczy albo wieku, można a nawet należy skorzystać z serwisu archive.org. Pozwala on po prostu zobaczyć co tak naprawdę było w tej domenie. Może się okazać, iż był tam na przykład spam.