Uwaga! Burze (komunikat RSO)

Warsztaty Ramenowe – więcej niż jedzenie w Zabrzu

Grafika promocyjna wydarzenia Warsztaty Ramenowe – więcej niż jedzenie w Zabrzu

W Zabrzu będzie można zanurzyć się w świecie aromatycznych bulionów, sprężystego makaronu i głębokiego smaku umami. Warsztaty Ramenowe – więcej niż jedzenie to cztery godziny gotowania, poznawania japońskich technik i wspólnego odkrywania, co naprawdę kryje się w dobrej misce ramenu. Warto zarezerwować miejsce i przygotować się na kulinarną podróż pełną aromatów.

Warsztaty Ramenowe – kiedy i gdzie?

  • Data: 15 września 2026 roku (wtorek)
  • Godziny: 17:00–21:00
  • Czas trwania: około 4 godziny
  • Miejsce: ul. Paderewskiego 11, 41-810 Zabrze
  • Cena: 340 zł za osobę

Zapisy odbywają się przez przycisk „Znajdź bilety” lub mailowo pod adresem [email protected]. Po zgłoszeniu organizator przesyła potwierdzenie rezerwacji oraz informacje dotyczące płatności. Wstępna rezerwacja obowiązuje przez 3 dni — w tym czasie należy opłacić udział. O miejscu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat, a liczba uczestników jest ograniczona.

Ramen od podstaw – co czeka uczestników?

Podczas warsztatów prowadzonych przez Krzysztofa Omyłę uczestnicy poznają ramen nie tylko jako popularne danie, ale także jako pełną charakteru kulinarną opowieść. W programie znajdzie się przygotowanie:

  • długo gotowanego bulionu,
  • sprężystego makaronu alkalicznego,
  • tare, czyli skoncentrowanej bazy smaku umami,
  • aromatycznych olejów,
  • dodatków i toppingów, które dopełniają każdą miskę.

Będzie też sporo praktyki, zapachów i wspólnego gotowania. A przy stole można będzie bez skrępowania siorbać — w przypadku ramenu to część doświadczenia, a nie kulinarne faux pas.

Uczestnicy przygotują dwa różne dania główne oraz deser:

  1. Chintan shoyu
    Klarowny bulion drobiowy, makaron alkaliczny, tare shoyu, boczek chashu, kiełki fasoli mung, palona kukurydza w maśle z pikantnym miso, olej drobiowy chiyu, cebulka dymka, jajko nitamago i nori.

  2. Miso butter mazemen
    Makaron alkaliczny, maślana baza miso, boczniak w panierce panko, palona kukurydza, wakame, żółtko, cebulka dymka i sezam.

  3. Deser
    Crema Catalana z trawą cytrynową i liśćmi kaffiru.

Link do wydarzenia na Facebooku