• Czy wiesz że...

  Czy wiesz, że Policja kontroluje operatorów bezzałogowych statków powietrznych?

 • Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  W ciągu ostatniej doby zabrzańscy policjanci zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu. Pokazuje to jak ważne są stałe kontrole, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie". O losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

 • Kupuj bezpiecznie w internecie

  W ostatnich latach coraz więcej osób korzysta ze sklepów internetowych, portali aukcyjnych, portali ogłoszeniowych, oraz grup zakupowych na portalach społecznościowych. Jest to wykorzystywane przez oszustów, którzy nie przebierają w środkach, bazując przede wszystkim na naiwności i nieświadomości przeciętnego użytkownika Internetu. Dziś informowali my o osobach zatrzymanych za oszukiwanie przy transakcjach internetowych. Warto wiedzieć jak nie zostać ofiarą oszusta.

 • Zatrzymany za znieważenie policjanta

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji znieważył policjanta. Zatrzymany trzeźwiał w policyjnym areszcie. W czasie czynności procesowych przyznał się do winy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

 • Kolejny klejnot Korony Europy zdobyty!

  W sierpniu tego roku przedstawiliśmy relacje ml. asp. Michał Puchały z zabrzańskiej komendy, który od 20 lat zdobywa Koronę Europy. Wtedy stanął na najwyższym szczycie Austrii - Großglockner 3798 m n.p.m. Tym razem celem jego wyprawy był najwyższy szczyt Hiszpani - Mulhacén 3479 m n.p.m.

 • Kontrolują motocykle,quady i skutery

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego zabrzańskiej komendy szczególną uwagę zwracają na uczestników ruchu poruszających się motocyklami, skuterami, i quadami. Jazda jednośladem jest często naszym hobby, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie. Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym to zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na dwóch kółkach. Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze kończą się bowiem poważnymi obrażeniami.

 • Policjanci odzyskali rower, poszukują właściciela

  Kryminalni z zabrzańskiej komendy odzyskali rower, który został skradziony na terenie dzielnicy Mikulczyce w Zabrzu na przełomie sierpnia i września tego roku. W związku z prowadzonymi czynnościami policjanci poszukują właściciela roweru. Właściciel proszony jest o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przy ul. 1-go Maja 10 lub o kontakt telefoniczny pod nr tel: 32 2779200, lub 32 2779235

 • Poszukiwani sprawcy włamania

  Publikujemy wizerunek mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonania włamania na teren "Sląskiego Rancza" w Zabrzu przy ul. Webera 14/2 . Do zdarzenia doszło w dniach 23/24 lipca 2019 roku oraz 2 sierpnia 2019 roku. Jeżeli rozpoznajesz mężczyzn, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 36 11 lub najbliższa jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

 • Czy wiesz że...

  Czy można zostać policjantem przy braku zdanej matury, ale z posiadanym wykształceniem średnim?

 • Odwiedzają kolejne przedszkola

  Prowadzenie działań profilaktycznych wśród najmłodszych to jeden z priorytetów działania zabrzańskich policjantów. Jak ważne jest to, aby dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania i sposoby na unikanie zagrożeń nie trzeba nikomu tłumaczyć. Tym razem zabrzańscy policjanci odwiedzili wychowanków z przedszkola nr 1.

 • Działania "Prędkość"

  Dzisiaj zabrzańska drogówka prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Dlatego dzisiaj policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących ograniczeń prędkości.

 • Zlikwidowali kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

  Zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli kolejne automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem tym razem 3 maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno - skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

 • 59-latek wjechał rowerem pod samochód

  Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum miasta. 59-letni rowerzysta wjechała w samochód osobowy. Mężczyzna doznał lekkiego urazu głowy. Czynności w sprawie trwają.

 • Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że w jakimś miejscu regularnie popełniane są wykroczenia ? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji, możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

 • Poszukujemy kierującego i świadków zdarzenia drogowego

  Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 20 września 2019 r. około godziny 19.30 na zabrzańskim odcinku DK88, gdzie kierująca BMW podczas manewru wyprzedzania miał uderzyć w tylną cześć samochodu Hyundai. Po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kierujący BMW, a także osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją

 • Zatrzymany z promilami i potrójnym zakazem

  Zabrzańscy policjanci drogówki zatrzymali mężczyznę, który pomimo trzykrotnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, jechał ulicami naszego miasta, będąc dodatkowo pod wpływem alkoholu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości po raz kolejny oraz złamanie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Znęcał się nad matką, trafił do aresztu

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali agresywnego mężczyznę, który w jednym z mieszkań na terenie miasta znęcał się nad swoją matką. Proceder trwał już od 2017 roku, a w ostatnim czasie znacznie się nasilił. W konsekwencji za swoje czyny decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące

 • Brali udział w seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

  Policjanci z Wydziału Ruch Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wzięli udział w seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć", które zorganizowano na terenie naszego miasta. Seminarium zostało zorganizowane przez fundacje Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zabrzańscy policjanci mogli w trakcie jego trwania zaprezentować stan bezpieczeństwa na drogach naszego miasta oraz omówić główne zagrożenia.

 • Trwają działania trzeźwość

  Od wczesnych godzin rannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Trzeźwość”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Jak ważne są to kontrole pokazuje ostatni tydzień, kiedy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, i czterech w stanie po spożyciu alkoholu.