• Doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego listem gończym

  Zabrzańscy kryminalni we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej doprowadzili do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego listem gończym. Poszukiwany, aby ukryć się przed policjantami wyjechał w swoje rodzinne strony. Nie pomogło mu to uniknąć zatrzymania.

 • Dzielnicowi i przewodnik psa z wizytą u przedszkolaków

  Policyjny przewodnik z zabrzańskiej komendy i dzielnicowi z piątego komisariatu odwiedzili Przedszkole nr 6 w Zabrzu – Helence, gdzie przeprowadzili pokaz tresury psa służbowego. Była to nie lada atrakcja dla przedszkolaków, którą pokazała Wiki, na co dzień pełniąca służbę pod okiem swojego przewodnika jako pies tropiący i poszukujący osób zaginionych. Ponadto dzieciom opowiedziano o pracy policjanta i przypomniano zasady bezpiecznego zachowania.

 • Podsumowanie akcji "ZNICZ 2019"

  Tegoroczna akcja "ZNICZ" rozpoczęła się 31 października i zakończyła się dzisiaj o godzinie 6.00. Zabrzańscy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. W tym czasie doszło do 3 wypadków drogowych, w których żadna osoba nie zginęła. Policjanci drogówki zabezpieczyli również 22 kolizje drogowe. Ponadto ujawnili 3 osoby, które usiadły za kierownicą pod wpływem alkoholu.

 • Podziękowania za poprowadzenie prelekcji na temat bezpiecznych zachowań

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia wpłynęły podziękowania dla policjantów za poprowadzenie prelekcji na temat bezpieczeństwa dla dzieci z Przedszkola nr 18 im. Karolinki w Zabrzu

 • Wizerunek sprawcy kradzieży

  Publikujemy wizerunek mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie kradzieży pieniędzy w mieszkaniu. Do kradzieży doszło w dniu 16.09.2019 r. Sprawca wykorzystał wiek pokrzywdzonego, wszedł do jego mieszkania, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 1000 złotych. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 35 10, 32 370 35 11, 32 370 35 21 lub najbliższą jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

 • Zabezpieczali derby Górnika <a href=Zabrze i Piasta Gliwice" />

  Zabrzańscy policjanci wraz z katowicką prewencją w ostatni dzień długiego weekendu dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego, który odbył się na stadionie miejskim. Niestety nie obyło się bez incydentów. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z naruszeniem przepisów prawa, w tym o bezpieczeństwie imprez masowych. Podczas meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice jeden z kibiców wtargnął na teren boiska.

 • Czy wiesz, że?

  Czy znasz różnicę pomiędzy Policją Państwową, a tzw. policją granatową?

 • Zatrzymali sprawców rozboju

  Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni napadli na swojego znajomego, z którym chwile wcześniej rozmawiali. Zatrzymani w przeszłości byli już karani za przestępstwa z użyciem przemocy. Grozi im teraz do 18 lat więzienia.

 • Podziękowania dla policjantów

  Na ręce Komendanta Komisariatu I Policji w Zabrzu wpłynęło podziękowanie dla policjantów za regularną współpracę i przeprowadzanie prelekcji o bezpieczeństwie dla dzieci z Przedszkola nr 1 w Zabrzu. Przedszkole to jest regularnie odwiedzane przez dzielnicową rejonu sierż. szt. Iwonę Nadolską.

 • Chciał wysadzić kamienicę - trafił do aresztu

  Policjanci z II komisariatu w Zabrzu zatrzymali i doprowadzili do tymczasowego aresztowania mężczyznę, który usiłował wysadzić w powietrze kamienicę w której mieszkał. Desperat groził mieszkańcom zdetonowaniem butli gazowej. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 • W jeden dzień zatrzymali 3 poszukiwanych

  Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu w ciągu jednego dnia zatrzymali aż trzech poszukiwanych. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z powodu orzeczonych kar pozbawienia wolności. Poszukiwani zostali już osadzeni w zakładach karnych i aresztach.

 • Poszukiwany sprawca włamań

  Publikujemy wizerunek mężczyzny, który podejrzewany jest o dokonanie włamań do paczkomatu na alei Bohaterów Monte Cassino 18 w Zabrzu. Do włamań doszło w dniach 19.09.2019 r. i 13.10.2019 r. Jeżeli rozpoznajesz mężczyznę, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 37 10, 32 370 37 11 lub najbliższą jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

 • Bieganie, pasja zabrzańskich policjantów

  Policjanci zabrzańskiej komendy w ostatni weekend wzięli udział w 20. PKO Poznań Maratonie. Zabrzańską komendę na królewskim dystansie reprezentowali asp. szt. Marek Chmurczyk i mł. asp. Michał Puchała. Obydwoje bez większych problemów ukończyli bieg. Była to kolejna biegowa impreza, w której brali udział zabrzańscy mundurowi w tym roku.

 • "Znicz 2019" zmiany w organizacji ruchu w Zabrzu w okresie Wszystkich Świętych

  Zabrzańscy policjanci informują, że w dniach 31.10.2019 – 01.11.2019 na terenie miasta wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Prezentujemy mapy zawierające zmiany w organizacji ruchu przy największych cmentarzach w Zabrzu.

 • Podsumowanie akcji „Prędkość”

  Wczoraj w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie całego kraju została przeprowadzona akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie dozwolonej prędkości. W akcji brali udział również zabrzańscy policjanci.

 • Akcja "Znicz 2019", pamiętajmy o bezpieczeństwie

  Jak co roku, przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona jest akcja "Znicz 2019". Pamiętajmy, że jest to również czas, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych!

 • 15-latek zaatakował nożem taksówkarza

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali 15-letniego zabrzanina, który w nocy z 21 na 22 października, posługując się nożem, brutalnie zaatakował taksówkarza, zadając mu liczne rany w głowę. Trwa ustalanie motywów działania 15-latka. Dzisiaj będzie on przesłuchany przez zabrzański sąd, który zdecyduje o jego dalszym losie.

 • Opony do bardziej specjalistycznych sprzętów to oczywiście mniejsza dostępność na rynku. Jeśli żyjemy szczególnie w małym miasteczku to mamy z pewnością trudność z dostępem do takich opon i często szukamy alternatywy, która pozwoli nam uzyskać konkretny produkt w lepszej cenie. Jeśli są nam potrzebne opony przemysłowe z pewnością możemy ich poszukać przy pomocy Internetu, ponieważ jest wiele miejsc sprzedaży takich właśnie opon w sieci!

  Sprawdzamy czy jest możliwość zakupu opon przemysłowych przez Internet!

  Opony przemysłowe to oczywiście konkretny zakres sprzętu którego poszukujemy. Dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się oponami o konkretnych parametrach które nas interesują. Do tej pory dostępność takich opon była minimalna, na całe szczęście jednak wszystko się zmienia i dzięki temu my możemy cieszyć się dobrą jakością dostępną także w bardzo przystępnej cenie.

  Zakupy w sieci opłacają się każdemu z nas dlatego też coraz więcej osób decyduje się właśnie na Internet w swoim zakupach. Tak samo mamy sytuacje w mechanice, która do tej pory była problematyczna chociażby z wysyłką. Na dzień dzisiejszy pracuje jednak wiele firm, które zajmuję się stricte wysyłkami mechanicznymi, gdzie mówimy o ciężkim i dużym sprzęcie. Forma ta została jednak dobrze rozwiązana i dziś nie ma problemy aby dostarczać nam duże maski samochodowe, opony czy także felgi. Szczególnie te ostanie chętnie wybrane są w internecie ze względu na lepsze koszty felg, jakie możemy trafić w internetowych odpowiednikach sklepów.

  Marża naliczana w sklepach internetowych jest zdecydowanie mniejsza. Wpływa na to wiele czynników w tym koszty prowadzenia działalności. Są one zdecydowanie mniejsze w odniesieniu do tych, które generuje firma mająca faktycznie swój sklep naziemny. W dodatku często produkty idą prosto z hurtowni mechanicznych, skutkiem czego firma nie musi także przejmować się kosztami magazynu, które także nie są małe.

  Jak widać rozwiązanie internetowe niesie wiele plusów zarówno dla osób zajmujących się mechaniką na co dzień, tak jak i ich klientów. Każdy znajdzie produkty w odpowiedniej cenie, którymi może się cieszyć na co dzień.

  Pamiętajmy jednak o zakupie z głową. Aby wiedzieć jaka opona jest najlepsza przyda się nam index opon. To na jego podstawie będziemy mogli znaleźć oponę której faktycznie poszukujemy. Index opon pozwoli nam określić parametry i jakość danej opony. Dzięki temu każdy z nas będzie miał produkt którego faktycznie poszukuje, bez straty na jego ewentualnej jakości.

  Kolejną sprawą jest oczywiście nośność opon. Jest ona niezwykle ważna albowiem dzięki niej określamy jakie prędkości może bezpiecznie rozwijać dana opona. Jeśli mamy odpowiednie oznaczenie takie jak H, wtedy możemy domniemać że opona będzie w stanie rozwijać odpowiednie prędkości. Ma to również znaczenie w kwestii zatrzymywania się i siły hamowania. Wszystko opisane jest po to, aby dobrać odpowiednią oponę do naszego sprzętu mechanicznego.

  Nigdy nie lekceważmy takich oznaczeń ponieważ powstają one nie bez powodu. Dzięki nim unikamy wszystkich przykrych zdarzeń na drogach, które wynikać mogą z naszej winy i złego doboru opon do naszego sprzętu. Wybierajmy z głową i starajmy się aby nasz sprzęt był odpowiedni, ponieważ zamawiając przez Internet możemy nabić się na koszty wysyłki ponownej kiedy chcemy zwracać dany towar. Takie koszty nie są małe i nie będzie nam łatwo sobie z nimi poradzić.

  Dobry wybór jest wtedy, kiedy dobrze sprawdzimy nasze opony i nasz sprzęt przed zakupem.

 • Poszukiwani sprawcy kradzieży

  Publikujemy wizerunek mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonanie kradzieży roweru typu "damka" koloru pomarańczowego z terenu Szkoły Podstawowej nr 8 w Zabrzu przy ul. Wajdy 7. Do zdarzenia doszło w dniu 08.10.2019 roku. Jeżeli rozpoznajesz mężczyzn, skontaktuj się z zabrzańską policją pod nr tel. 32 370 36 10, 32 370 36 11 lub najbliższą jednostką Policji – 997. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

 • W ciągu tygodnia zatrzymali 18 poszukiwanych

  Zabrzańscy mundurowi w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali aż 18 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W tym 3 osoby poszukiwane listami gończymi oraz 3 nieletnich, którzy uciekli z ośrodków wychowawczych. Wśród zatrzymanych były też osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.