• Opowiadali w kinie o bezpieczeństwie na wakacjach

  Wakacje coraz bliżej, dlatego zabrzańscy policjanci odwiedzają przedszkola, szkoły a nawet kina, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieciaków dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznych zabaw oraz właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym.

 • Trwają zmagania o tytuł „Policjanta Roku Ruchu Drogowego” na Śląsku

  Wczoraj na terenie Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach rozpoczęły się 3-dniowe zmagania policjantów o tytuł „Policjanta Roku Ruchu Drogowego” na Śląsku. W Konkursie bierze udział 33 najlepszych mundurowych śląskiej drogówki. Zabrzańską drogówkę reprezentuje st.sierż. Tomasz Mandes. Wczoraj policjanci rywalizowali w konkurencji jazdy sprawnościowej motocyklem oraz samochodem po wyznaczonym torze. Zwycięzcy zmagań wojewódzkich wezmą udział w XXXII Ogólnopolskiej Edycji Konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

 • Bądź bezpieczny w czasie burzy

  Słoneczna pogoda, silny wiatr i wysoka temperatura sprzyja powstawaniu letnich burz. W czasie ich występowania unikaj parkowania aut pod drzewami, usuwaj także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominaj zabezpieczyć okien. Niestety, corocznie w Polsce w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

 • Rowerzyści z promilami na początek i koniec dnia

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów poruszających się po drogach naszego miasta pod wpływem alkoholu. Bagatelizowany przez wiele osób problem jeżdżenia rowerem z procentami jest bardzo niepokojący. Pijani rowerzyści stwarzają zagrożenie dla siebie samych jak również innych uczestników ruchu drogowego.

 • "Zwolnij-życie jest piękne" - działania zabrzańskiej drogówki

  Dzisiaj z inicjatywy zabrzańskich policjantów trwają całodzienne działania „ Zwolnij - życie jest piękne”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na zabrzańskich drogach. Policjanci drogówki wspólnie z mundurowymi z Gliwic, Rudy Śląskiej i Bytomia kontrolują prędkość pojazdów na DTŚ i DK88.

 • Zatrzymany za posiadanie i kierowanie pod wpływem amfetaminy

  Policjanci z III komisariatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał i kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. „Wpadł” podczas kontroli, bo przewoził swoje dzieci bez fotelików. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 • Kolejny pirat drogowy zatrzymany

  Kierując, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy.

 • Zatrzymany za rozboje, kradzież i oszustwo

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie dwóch rozbojów, kradzieży, i oszustwa na przełomie lat 2017-2018. Choć młody mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości to jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

 • Zatrzymani z promilami

  Tylko w dniu dzisiejszym zabrzańscy policjanci zatrzymali aż 2 kierujących pod wpływem alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta policjanci stale kontrolując trzeźwość kierujących. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kółko na podwójnym gazie.

 • Trwają działania „Alkohol”

  Od wczesnych godzin porannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Alkohol”. Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

 • Jak być bezpiecznym nad wodą?

  Tylko podczas ubiegłorocznych wakacji na terenie całego kraju utonęło aż 188 osób. Do tragedii najczęściej dochodziło nad jeziorem. Już za kilka dni rozpoczną się kolejne wakacje. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo bliskich nad wodą.

 • Chcesz sprawdzić czy zdasz testy do Policji? Odwiedź nas już jutro w Katowicach.

  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji. 12 czerwca w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, chętne osoby poznają wymagania stawiane kandydatom, zmierzą się z testem sprawności fizycznej oraz poznają, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w Policji. Zapraszamy!

 • Rozbojarze z ogłoszenia

  Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój, uszkodzenie ciała i wpływanie na świadka. Mężczyźni chcieli wymusić ich zatrudnienie przy wynoszeniu gruzu lub samą zapłatę. Kiedy nie otrzymali pieniędzy pobili właściciela i ukradli telefon. Na wniosek śledczych, zabrzański sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

 • Zapraszamy do udziału w akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”

  Już 14 czerwca po raz kolejny będzie można oddać krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwał na wszystkich krwiodawców przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zapraszamy wszystkich do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

 • Drogówka zabezpieczała przejazdy rowerzystów

  Sezon rowerowy w pełni. Policjanci zabrzańskiej drogówki nie tylko egzaminują młodych kierujących podczas egzaminu na kartę rowerową, ale przede wszystkim zabezpieczają zorganizowane przejazdy rowerzystów. Tylko wczoraj zabezpieczali „Rajzę z nadzieją” i „Kopernik zwiedza Zabrze”. Kolejne rajdy już wkrótce.

 • Zatrzymali złodziei brzytw i kart bankomatowych

  Zabrzańscy wywiadowcy zatrzymali 2 osoby podejrzane o kradzież 5 brzytew, oraz kradzież i posługiwanie się kartami bankomatowymi. Do zatrzymania doszło dzięki pracy operacyjnej policjantów i rysopisowi. Złodzieje nie cieszyli się długo ze skradzionych przedmiotów. Zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia

 • Bezpieczne wakacje

  Już za kilka dni rozpoczynają się wakacje, dlatego policjanci odwiedzają festyny, przedszkola i szkoły, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieciaków dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpiecznych zabaw oraz właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym.

 • Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

  Kierując, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 69 km/h utracił swoje prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. Swoje uprawnienia utracił na okres 3 miesięcy.

 • Zatrzymali sprawcę zniszczenia 6 aut

  Policjanci Komisariatu III Policji w Zabrzu, zatrzymali sprawcę zniszczenia 6 samochodów na Zaborzu. Do zatrzymania doszło dzięki czujności jednego z mieszkańców, który usłyszał niepokojące odgłosy dochodzące z parkingu i natychmiast poinformował o tym policje. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia.