Dzisiaj z inicjatywy zabrzańskich policjantów trwają całodzienne działania „ Zwolnij - życie jest piękne”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na zabrzańskich drogach. Policjanci drogówki wspólnie z mundurowymi z Gliwic, Rudy Śląskiej i Bytomia kontrolują prędkość pojazdów na DTŚ i DK88.

Celem działań Policji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Do akcji będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. W akcje zaangażowani zostali również policjanci z Gliwic, Rudy Śląskiej i Bytomia. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Jak potrzebne są to działania pokazuje zatrzymanie kierującego, który przekroczył dozwolona prędkość o 61 km/h. 24- latek kierując peugotem na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h jechał aż 141 km/h. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i otrzymał 10 punktów karnych. Dzisiejsze działania potrwają do późnych godzin wieczornych, a policjanci przypominają że na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości.

  • Zdjęcie kolorowe: policjant drogówki z urządzeniem do pomiaru prędkości pojazdów
  • Zdjęcie kolorowe: policjant drogówki podczas kontroli pojazdu
  • Zdjęcie kolorowe: policjant drogówki podczas kontroli pojazdu
  • Zdjęcie kolorowe: policjanci drogówki podczas kontroli pojazdu
  • Zdjęcie kolorowe: samochód, który przekroczył prędkość o 61 kmh
  • Zdjęcie kolorowe: policjant drogówki z urządzeniem do pomiaru prędkości pojazdów
Ładowanie odtwarzacza...