Aż czterech nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymali zabrzańscy policjanci. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. Wiąże się to z utartą uprawnień i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na minimum 3 lata. Czynności w sprawach trwają.

W ciągu ostatnich 3 dni policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali aż 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Kontrole trzeźwości prowadzone są nie tylko w ramach akcji policyjnych „Trzeźwość”, ale również w czasie kontroli drogowych. Każdy policyjny radiowóz wyposażony jest w urządzenie do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci zabrzańskiej drogówki posiadają urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie kierującego. Te środki, a także determinacja policjantów pozwala na eliminowanie kierujących, którzy jadąc pod wpływem alkoholu, są zagrożeniem dla siebie i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło na ul. Nad Kanałem. 34-letni mężczyzna nie posiadając wymaganych uprawnień, kierował samochodem marki Honda. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,62 promila alkoholu w organizmie.

Do drugiego zdarzenia doszło na ul. Struzika. Tam 27-letni mężczyzna kierujący oplem spowodował kolizje z innym pojazdem. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że kierujący miał 1,52 promila alkoholu w organizmie.

Trzecie zdarzenie dotyczyło 50-letniego kierowcy motoroweru marki Barton, który jadąc swoim jednośladem przez ul. Narutowicza miał w organizmie 0,76 promila alkoholu.

Ostatni z zatrzymanych to rekordzista naszego zestawienia z trzech ostatnich dni. Był nim 49-letni kierowca skody, który poruszając się po ul. Gen. Charlesa De Gaull’a miał w organizmie 1,88 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.


1000 Znaków do wykorzystania