Na tej stronie internetowej pragniemy informować czytelników portalu, o wszystkich zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w tych obszarach, za które odpowiada Policja. Formuła Projektu sprowadza się do stawiania pytań i udzielania krótkich odpowiedzi z wielu dziedzin, czasem także tych niezwiązanych bezpośrednio z bezpieczeństwem, lecz ciekawostkami z historii Policji oraz ludzi, którzy ją tworzyli.

Zmieniamy się z myślą o Państwa bezpieczeństwie, dlatego zachęcamy także do nadsyłania własnych pytań z obszaru działań Policji do lidera Projektu – młodszego inspektora Krzysztofa Łaszkiewicza, Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oto przykładowe pytanie:

Czy wiesz, że Policjanci mają prawo nagrywać obraz i dźwięk podejmując interwencję w miejscu prywatnym?

Policjanci wezwani na interwencję związaną na przykład z zakłóceniem ciszy nocnej w mieszkaniu mają prawo włączyć kamerę służbową umieszczoną na mundurze i nagrywać cały przebieg wydarzeń.  W miarę możliwości policjanci uprzedzają o fakcie rejestracji osobę, wobec której podejmowane są czynności służbowe. Policjant powinien uruchomić nagrywanie przed podjęciem interwencji i wyłączyć nagrywanie po jej zakończeniu.  Wizerunki osób nie mogą być jednak zamieszczane w Internecie lub udostępniane osobom prywatnym. Na rejestrowanie interwencji pozwala polskie prawo - art. 15 pkt 5b ustawy o Policji.