Otwórz się na jesień, poznaj zabiegi trwałej depilacji IPL

Szkoda czasu na nieskuteczne zabiegi pielęgnacyjne, dlatego warto poznać metody depilacji, które trwają mimo zmieniających się pór roku. Jesień to dobry czas, żeby zaplanować serię zabiegów fotodepilacji IPL. Już tylko kilka zabiegów dzieli Cię od jedwabiście gładkiej skóry. Zapomnij o maszynce i ciągle odrastających włoskach. IPL raz na zawsze wyzwoli Cię od tego problemu.

Depilacja laserowa IPL w Lublinie

O fotodepilacji mówimy, gdy do zabiegu depilacji używamy wiązki promieniowania elektromagnetycznego. Wiązka światła emitowana przez urządzenie IPL przenika przez naskórek aż do skóry właściwej i jest wybiórczo pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się we włosach. Duża ilość pochłoniętej energii powoduje gwałtowne zwiększenie temperatury włosa co prowadzi do uszkodzenia cebulki, bez uszkadzania tkanek okalających. Dlaczego tak się dzieje? Cała energia z promienia światła trafia w barwnik włosa, omijając unerwione i ukrwione tkanki wokół. Dzięki wykorzystaniu tej metody zabiegi charakteryzują się minimalną odczuwalnością bólu, zdecydowanie mniejsza niż przy innych zabiegach trwałej depilacji. Dodatkowym atutem fotodepilacji IPL jest szybkość i komfort wykonania zabiegu. Wykorzystuje się do tego ruchomą głowicę z systemem In Motion, dzięki czemu proces skrócony jest do zaledwie kilku minut, po których można swobodnie wrócić do swoich zajęć.

Sprawdź: Depilacja IPL i woskiem w Lublinie

Na czym polega technologia IPL

Fotodepilacja za pomocą IPL, czyli światła pulsacyjnego wykracza skutkami poza zwykły zabieg kosmetyczny prowadzący do usunięcia niechcianego owłosienia. Wykorzystana w zabiegu technika uruchamia proces regeneracji skóry, przez co skóra z każdym zabiegiem jest bardziej promienna i zdrowsza. Redukcja owłosienia po pierwszym zabiegu sięga 30%, a pozostałe włosy stają się jaśniejsze i cieńsze. Dzięki niewielkiej odczuwalności zabiegu fotodepilacja polecana jest osobom z wrażliwością na ból, skórą podatną na urazy, pękające naczynka, podrażnienia czy wrastające włoski. Charakteryzuje się też bardzo dużą skutecznością przy różnym fototypie skóry, przełamując wcześniejsze standardy trwałej depilacji. Mała różnica barwy włosa i skóry nie stanowi przeszkody dla technologii użytej w urządzeniu IPL, a efekty są do siebie porównywalne.

Przygotowania do trwałej depilacji IPL w salonie DepilConcept

Fotodepilacja to zabieg oddziałujący na nasz organizm, jednak określa się go jako mało inwazyjny, więc bezpieczny i efektywny. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, mający na celu wykluczenie przeciwwskazań. Każda klientka (lub klient – z fotodepilacji korzysta już coraz więcej mężczyzn) przed zabiegiem wypełnia kartę klienta, w której dokładnie opisaliśmy przeciwwskazania bezwzględne, czyli takie, które wykluczają przeprowadzenie depilacji. Aby właściwie przygotować się do trwałej depilacji, powinnyśmy już na 2-4 tygodnie przez zabiegiem zapomnieć o wystawianiu skóry na działanie promieni słonecznych, dlatego jesień jest właściwym czasem rozpoczęcia kuracji.