Pandemia i kredyt dla firm

Wielu przedsiębiorców, którzy to przed początkiem pandemii wzięło spory kredyt na firmę ma nieciekawą sytuację. Mowa tu zwłaszcza o fryzjerach, którzy wzięli kredyt na lokal, czyli po to by lokal stał się ich własnym, a w wyniku ograniczeń gospodarczych w pewnych miesiącach musieli ( https://www.ferdeksklep.pl/ ) całkowicie wstrzymać działalność. Rzecz jasna banki do pewnego stopnia mogą zrozumieć ich sytuację, bo takie blokowanie gospodarki zaskoczyło też wielu prezesów i kierowników w bankach. Jednym słowem ludzie tego typu nie spodziewali się raczej tego, że gospodarka będzie blokowana w ten sposób, po to by wirus ten się nie rozprzestrzeniał. Spory problem tkwi też i w tym, że tego typu blokowanie się nie skończyło, czyli kolejne fale zakażeń w populacji nadchodzą i co równie ważne pojawiły się już nowe odmiany tego wirusa, które mogą być równie groźnymi lub nawet gorszymi. Szczepionka jest skuteczną tylko w przypadku tej najbardziej pierwotnej mutacji i co najistotniejsze nie wiadomo jak się dokładnie rozprzestrzeniają te pozostałe mutacje, bo ich monitorowanie to rzecz jasna wydawanie pieniędzy na testy genetyczne, a tego lepiej unikać w kryzysie ekonomicznym.

Czy sytuacja się poprawi?

Nawet te bardziej ogólne zapomogi dla biznesu nie będą opcją wybitnie pomocna. Mowa tu konkretnie o tym, że to nie jest sytuacja klarowna. Nie ma czegoś takiego, że niemal wszyscy są zaszczepieni, a kolejne mutacje wirusa nie powstają. Dlatego też zapomogi dla biznesu, czyli i dla przedsiębiorców spłacających znaczne kredyty na rozbudowę działalności mogą nie wyprowadzić ich z problemów. Taki rozwój sytuacji raczej zapewniamy temu, że pozwolono na to, by wirus ten się rozprzestrzenił. Dodatkowo pozwolono też na to by mutował i to globalnie i co równie istotne pozwolono też i na to, by te mutacje się rozprzestrzeniały. Właśnie dlatego kolejne zakazy powiązane z blokowaniem gospodarki są raczej opcją pewną, a te zapomogi raczej tylko nieco przesuną nadejście kryzysu ekonomicznego w czasie, bo zapomogi powinny być powiązane z ulgami finansowymi dla przedsiębiorców i to znacznymi.

Jak się rozwinie sytuacja?

Nieuniknionym jest to, że fryzjer, który wziął kredyt na biznes, czyli kredyt na lokal będzie dalej tracił. Rzecz jasna może on też ogłosić tę upadłość konsumencką i wtedy jego firma przestanie istnieć a lokal przejmie bank. Problem tkwi tylko w tym, że jeśli do tego typu sytuacji dojdzie zbyt często, to właśnie bank może zacząć mieć problemy, a wraz z nim pozostali jego klienci, którzy do tej pory jakoś sobie radzili.