Kiedy kupujesz wózek widłowy, na pewno zastanawiasz się nad tym, czy to opłacalna inwestycja. Nie zawsze zakup nowego widlaka to dobre rozwiązanie — w wielu przypadkach można uniknąć kosztów, decydując się na używana maszynę. Czy pojazd z drugiej ręki ma szansę w starciu z wózkiem widłowym prosto z salonu?

Używany wózek widłowy — czy to się opłaca?

Używany wózek widłowy — kiedy to dobry wybór?

Jeśli jesteś właścicielem hali czy magazynu, nie obejdziesz się bez wózków widłowych. Czasami jednak zakup nowego widlaka przewyższa Twoje możliwości finansowe. W przypadku, gdy Ty lub Twoi pracownicy będziecie regularnie korzystać z tego typu pojazdu, warto zdecydować się na używany model. To znacznie korzystniejsze niż wynajem maszyny lub branie kredytu na zakup wózka widłowego z salonu.

Jako właściciel dużej hali lub magazynu, potrzebujesz wielu wózków widłowych. Czasami, zamiast inwestować w jeden nowy, warto rozważyć zakup kilku używanych. Jest to bardziej opłacalne i wydajne rozwiązanie. Kupno używanego widlaka rozważ także wtedy, kiedy Twoja firma dopiero zaczyna przynosić zyski, jednak Ty nie jesteś pewnie jakiego typu maszyn potrzebujesz (czy terenowych, czy do pracy w pomieszczeniach).

Nowy wózek widłowy tylko w przypadku mocnej eksploatacji!

Nowy widlak sprawdzi się, kiedy masz zamiar mocno go eksploatować. Lepiej, aby maszyna, która ma być w pełnej gotowości przez kilkanaście godzin, była nowa.

W wielu przedsiębiorstwach z widlaków korzysta się umiarkowanie. Do pracy przez kilka godzin dziennie nie potrzeba aż tak niezawodnego sprzętu. Czy to jednak oznacza, że widlak z drugiej ręki zawsze jest gorszej jakości? Niekoniecznie! Wszystko zależy od tego, z jakiego źródła pochodzi maszyna.

Dlaczego warto kupić używany wózek widłowy?

Na rynku jest sporo rodzajów wózków widłowych. Cena pojazdów elektrycznych nierzadko przyprawia o zawrót głowy. Zakup kilku lub kilkunastu nowych wózków widłowych mógłby mocno nadszarpnąć Twój budżet. A przecież trzeba jeszcze liczyć się innymi kosztami, między innymi związanymi z utrzymaniem firmy.

Na nowe widlaki mogą pozwolić sobie właściciele dużych centrów logistycznych lub wielkopowierzchniowych hal. Jeśli prowadzisz firmę na niewielką skalę, nie funduj sobie dodatkowych kosztów. Docenisz zakup używanego widlaka. Za co? Przekonaj się.

Oszczędność na pierwszym miejscu

Nowe wózki widłowe to wydatek rządu kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli zdecydujesz się na maszynę z drugiej ręki, zaoszczędzisz kilka tysięcy złotych. Używane pojazdy przeszły wszelkiego rodzaju przeglądy i badania. Są więc w pełni sprawne i gotowe do pracy od zaraz.

Wysoka jakość używanych wózków widłowych

Kiedy podejmujesz decyzję o zakupie używanego widlaka, możesz sobie pozwolić na pojazd, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Wysokie parametry urządzenia zapewniają sprawną pracę w hali czy magazynie. Nie musisz na przykład rezygnować z maszyny z napędem elektrycznym, jeśli akurat takiej potrzebujesz. Jej koszt i tak będzie niższy niż gdybyś kupił nowy elektryczny wózek widłowy.

Bezpieczeństwo

Kwestia bezpieczeństwa może wydawać się nieco kontrowersyjna, jeśli chodzi o zakup używanego wózka widłowego. Jednak wiedz, że widlaki z drugiej ręki znacznie różnią się jakością od używanych samochodów. Kiedy kupujesz kilkuletni samochód, nigdy tak naprawdę nie masz gwarancji, jaki jest autentyczny stan maszyny. W przypadku wózka widłowego oszustwa nie mają miejsca. Głównie związane jest to z badaniem technicznym, które każdy widlak musi przejść. Czarny rynek wózków widłowych praktycznie nie istnieje. Czy to jednak oznacza, że kupując używany pojazd, nie musisz uważać? Wręcz przeciwnie. Najpierw sprawdź markę widlaka. Wybierz wózek od sprawdzonego, renomowanego producenta. Zorientuj się, czy w serwisie wymieniono części, które szybko się zużywają takie jak opony lub elementy masztu. Ponadto dokonaj analizy informacji zamieszczonych w dokumentacji urządzenia. Zwróć uwagę także, czy do Twojego używanego widlaka łatwo dokupić części zamienne.

Używane widlaki nie odbiegają jakością od nowych. Ponieważ je odnowiono, są estetyczne wizualnie. Decyzja o zakupie maszyny z drugiej ręki to także ukłon w stronę naszej planety. Regeneracja wózka widłowego redukuje emisję dwutlenku węgla aż o 80%. Ponadto części, które wyłączono z użytkowania, zostają odpowiednio zutylizowane.

Jak widzisz, za zakupem używanego widlaka przemawia naprawdę wiele. Takie rozwiązanie nie jest oczywiście pozbawione wad. Jednak jeśli chcesz oszczędzić lub potrzebujesz wielu pojazdów dobrej klasy, postaw na wózki widłowe z drugiej ręki.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://cswim.pl/975-wozki-widlowe