Dzień Dziecka na Arenie Zabrze: sport, zabawy i mecz juniorów Górnika
Międzynarodowy Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które w Zabrzu obfituje w różnorodne atrakcje dla najmłodszych. Imprezy i wydarzenia rozciągają się na cały dzień, oferując szeroki wachlarz aktywności zarówno na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych obiektach.
  1. Atrakcje sportowe na Arenie Zabrze
  2. Bladecross w hali Areny Zabrze
  3. Bajkowy Dzień Dziecka w Teatrze Nowym
  4. Osiedlowe festyny i Industriada

W Teatrze Nowym najmłodsi mogą liczyć na Bajkowy Dzień Dziecka, przygotowany przez zabrzańskich artystów we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Teatru Nowego „Z Kulturą”. Program obejmuje zwiedzanie teatru w dwóch grupach – dziecięcej i dorosłej, warsztaty lalkarskie, choreograficzne i wokalne, a także spektakl „Niesamowite przygody skarpetek” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Na koniec dnia dzieci czeka niespodzianka dzięki wsparciu partnerów teatru.

Arena Zabrze zaprasza na dzień pełen sportowych emocji. Od godziny 11.00 dzieci będą mogły uczestniczyć w animacjach, zabawach, teqballu, cymbergaju, szachach plenerowych i wielu innych niespodziankach. O godzinie 12.00 odbędzie się mecz centralnej Ligi Juniorów U-19, w którym Górnik Zabrze zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Impreza zakończy się o godzinie 16.00.

W hali Areny Zabrze przy ul. Olimpijskiej, dwie szkółki rolkarskie: Rolki u Karolki oraz Skating School Zabrze, zorganizują mini zawody Bladecross na torze przeszkód. Wydarzenie rozpocznie się o 12.00. Zapisy na zawody mogą dokonywać jedynie opiekunowie prawni dzieci. Program zawodów obejmuje bicie rekordu przejazdu pod i nad tyczką, podium z medalami dla zwycięzców, dyplomy dla każdego uczestnika, a także drożdżówki i ciasta oraz super nagrody.

Nie można też zapomnieć o osiedlowych festynach organizowanych przez Rady Dzielnic. Festyny odbędą się m.in. w Rokitnicy na terenie ROD Kaprys oraz w Makoszowach przy ul. Dalekiej 2a. Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 15.00 i oferować będą dmuchańce, animacje, konkursy, a także wielką imprezę z pianą.

Warto również wspomnieć, że jutro rozpoczęła się Industriada – Święto Zabytków Techniki, które zbiegło się z obchodami Dnia Dziecka. W Zabrzu można odwiedzić Kopalnię Guido, Sztolnię Królowa Luiza – Strefa Carnall, Park 12C Sztolni Królowa Luiza oraz Szyb Maciej. Te obiekty oferują bezpłatne lub atrakcyjnie wycenione zwiedzanie z przewodnikiem oraz warsztaty, pokazy, koncerty i spektakle, także dla dzieci.


Urząd Miejski w Zabrzu