Prezydentka Zabrza gratuluje sukcesu piłkarek nożnych
W sali historycznej Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie z drużyną piłkarek KKS-u Górnika Zabrze, która zakończyła sezon 2023/2024 jako lider III ligi kobiet. Piłkarki awansowały do II ligi, co zostało docenione przez prezydentkę miasta Agnieszkę Rupniewską.
  1. Spotkanie w Ratuszu z prezydentką miasta.
  2. KKS Górnik Zabrze liderem III ligi kobiet.
  3. Awans do II ligi z 34 punktami.
  4. Sezon zakończony remisem z Oławą.

W sali historycznej lokalnego Ratusza, na zaproszenie prezydentki miasta Agnieszki Rupniewskiej, odbyło się uroczyste spotkanie z drużyną piłkarek nożnych KKS-u Górnika Zabrze. Drużyna zakończyła sezon 2023/2024 na szczycie tabeli III ligi kobiet, co przyniosło im długo wyczekiwany awans do II ligi. Prezydentka miasta, wraz z zastępcą Tomaszem Olichwerem, osobiście pogratulowała piłkarkom tego znaczącego sukcesu.

Prezydentka Agnieszka Rupniewska wyraziła swoje uznanie, mówiąc: „Cieszę się, że grając z herbem Górnika Zabrze na piersi tak wspaniale reprezentujecie nasze miasto. Cenne jest również, że promujecie kobiecy sport zespołowy, który nie jest jeszcze tak popularny. Życzę wielu sukcesów na boisku, satysfakcjonujących wyników, a także dumy z osiągnięć. Wierzę, że kolejny sezon, już w II lidze, przyniesie zarówno Wam, jak i kibicom wiele emocji i radości”.

Piłkarki KKS-u Górnika Zabrze zakończyły sezon z imponującym dorobkiem 34 punktów, zdobytych dzięki 11 zwycięstwom i 1 remisowi, przy jedynie 4 porażkach. Zawodniczki, trenowane przez Barbarę Żelichowską i Agnieszkę Pluskotę, okazały swoją wyższość nad rywalkami do awansu w bezpośrednich starciach, m.in. dwukrotnie pokonując drugi w tabeli Mitech Żywiec.

W przyszłym sezonie Trójkolorowe będą rywalizować w II lidze, podzielonej na dwie grupy. W grupie południowej zmierzą się z zespołami takimi jak Czarni II Sosnowiec, MKS Myszków, Unia Lublin oraz Wanda Kraków. Mimo że już przed ostatnią kolejką rozgrywek było pewne, że piłkarki awansują, zakończyły sezon remisem, pokazując wielką motywację i pasję w meczu z Oławą.

Podsumowując, sukces piłkarek KKS-u Górnika Zabrze to nie tylko triumf sportowy, ale także dowód na rosnące znaczenie kobiecego sportu w naszym regionie. Mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na emocje, które przyniesie im kolejny sezon.


Według informacji z: Urząd Miejski w Zabrzu