Dialog szkół i partnerów – podsumowanie działań edukacyjnych w Zabrzu

2 min czytania
Dialog szkół i partnerów – podsumowanie działań edukacyjnych w Zabrzu

FOT. Urząd Miejski Zabrze

W sali Zespołu Szkół Ekonomiczno–Usługowych zebrała się grupa dyrektorów, przedstawicieli miejskich wydziałów i partnerów zewnętrznych, by wymienić doświadczenia i zaplanować kolejne inicjatywy dla uczniów Zabrza. Spotkanie miało kameralny, praktyczny charakter – rozmowy skupiały się na konkretnych propozycjach współpracy i sposobach jej rozszerzenia. W tle była też chwila uznania dla osoby, która przez lata budowała lokalną ofertę edukacyjną.

  • Rozmowy w Zespole Szkół Ekonomiczno–Usługowych o planach i doświadczeniach
  • Współpraca instytucji w Zabrzu przy programach edukacyjnych

Rozmowy w Zespole Szkół Ekonomiczno–Usługowych o planach i doświadczeniach

W trakcie spotkania przedstawiono przegląd najważniejszych przedsięwzięć realizowanych przez zabrzańskie placówki oświatowe oraz instytucje współpracujące z miastem. Organizatorami i współuczestnikami byli m.in. przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz dyrekcje szkół. Rozmowy miały charakter wymiany dobrych praktyk i przygotowania harmonogramu działań na nadchodzące miesiące.

Wśród poruszanych tematów znalazły się:

  • omówienie projektów edukacyjnych zrealizowanych ostatnio w szkołach,
  • planowanie nowych inicjatyw skierowanych do uczniów,
  • sposoby pogłębienia współpracy między szkołami a partnerami zewnętrznymi.

Podczas spotkania uhonorowano także Małgorzatę Skubacz, wieloletnią dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 6, dziękując za wieloletnie zaangażowanie i wkład w rozwój placówki.

Współpraca instytucji w Zabrzu przy programach edukacyjnych

Swoje propozycje zaprezentowała spółka Wodociągi Zabrze, która przedstawiła program zajęć edukacyjnych przeznaczonych do realizacji w szkołach. Przedstawiciele Arena Zabrze omówili natomiast możliwości współpracy – w tym działania skierowane do uczniów i nauczycieli, które mogą łączyć ofertę sportową z edukacyjnymi projektami szkolnymi.

Spotkanie potwierdziło, że współpraca szkół, miejskiego wydziału edukacji i partnerów zewnętrznych ma konkretne przełożenie na ofertę dla młodzieży – od zajęć praktycznych i warsztatów po projekty popularyzujące edukację zawodową i wiedzę o mieście. Uczestnicy podkreślali chęć kontynuacji dialogu i wspólnej realizacji zaplanowanych działań.

W praktyce dla uczniów i nauczycieli oznacza to szansę na:

  • większą liczbę warsztatów i zajęć prowadzonych przez partnerów miejskich i spółki,
  • łatwiejszy dostęp do programów łączących edukację i aktywność fizyczną,
  • lepsze koordynowanie działań w skali miasta dzięki współpracy szkół i Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Spotkanie w Zespole Szkół Ekonomiczno–Usługowych było więc nie tylko podsumowaniem, lecz także impulsu do dalszych, praktycznych działań na rzecz rozwoju oferty edukacyjnej w mieście.

na podstawie: Urząd Miejski w Zabrzu.

Autor: krystian