Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

W środę po godzinie 22 na ulicy Staromiejskiej w Zabrzu doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący fiatem będąc kompletnie pijanym, uderzył w latarnie. Kierowca oraz pasażer wydostali się z wraku pojazdu dzięki pomocy policjantów z drugiego komisariatu, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia.

Nocny rajd fiatem seicento po ulicach Zabrza zakończył się dla nietrzeźwego 19-latka zderzeniem z latarnią. W trakcie prowadzonego badania okazało się, że młody kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Zarówno on, jak i pasażer samochodu nie byli w stanie po zderzeniu sami opuścić pojazdu. W opuszczeniu go pomogli im policjanci z drugiego komisariatu. Teraz młody zabrzanin odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także obowiązkowe świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Pomimo nałożonych na policję dodatkowych obowiązków w naszym mieście nie będzie nigdy przyzwolenia na łamanie prawa.