Zabrzańscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym 31-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna został aresztowany i trafił za kratki. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wykonując czynności związane z realizacją listu gończego za poszukiwanym, próbowali odnaleźć 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy  pozbawienia wolności za nierealizowanie obowiązku alimentacyjnego  i od dłuższego czasu ukrywał się przed organami ścigania. Kryminalni ustalili, gdzie aktualnie może przebywać i w środę rano zatrzymali go na terenie centrum handlowego przy Placu Teatralnym. Policjanci znaleźli również przy nim  środki odurzające, w postaci amfetaminy . Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania  środków odurzających  Za to przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin, ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat. Poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają mu najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie opuszczają kraj na wiele lat.

 Informacje o osobach poszukiwanych można przekazywać anonimowo korzystając ze specjalnej strony poszukiwani.policja.pl