Policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu zatrzymali 47-latka, który zastraszał swoją byłą partnerkę. Para rozstała się, a mężczyzna nie potrafił się z tym pogodzić. Gdy agresor zagroził, że obleje jej twarz kwasem, zdesperowana zgłosiła sprawę policji.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty i trafił na trzy miesiące do aresztu. Jak ustalili śledczy, agresor groził kobiecie, że wyleje jej na twarz kwas. Okazało się również że para nie znała się zbyt długo, bo zaledwie od września, jednak szybko postanowili razem zamieszkać. Mężczyzna w przeszłości był już karany z uporczywe nękanie, za co odbywał kare w systemie dozoru elektronicznego. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Nie przekraczaj granicy, za którą czeka Cię odpowiedzialność karna. Czym jest groźba karalna? Jest to grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub na szkodę osoby dla niej najbliższej. Warunkiem jest  to, że groźba wzbudza w osobie, do której została skierowana lub której dotyczy, uzasadnioną obawę, że będzie spełniona.