Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zabrze

Czy pasty do zębów wybielające naprawdę działają?

W telewizji czy w gazetach na pewno nieraz naszą uwagę przykuł piękny uśmiech. Nie tylko równe, zdrowe zęby rzucają się w oczy, ale przede wszystkim ich śliczny, biały kolor. Czy tylko w mediach jest taka magia, czy takie mlecznobiałe zęby istnieją naprawdę? I co zrobić, jeśli nasz kolor zębów nie jest tak idealny, jakbyśmy chcieli?

Sposoby na piękny uśmiech

Zęby to poniekąd również nasza wizytówka i powinniśmy je jak najczęściej eksponować bez kompleksów i skrępowania. Dbajmy o nie, a oprócz oczywiście regularnego ich mycia, odwiedzajmy także dentystę przynajmniej raz w roku. Oszczędzi to nam nie tylko bólu, ale także większych wydatków na naprawę poważne problemy i ubytki. Na to mamy my wpływ. Czy możemy mieć także wpływ na kolor? Jak najbardziej. Można usunąć z diety kawę (to graniczy z cudem dla smakoszy kawy!), herbatę i wszystko co barwiące, ale wówczas niewiele zostanie nam do jedzenia, a to może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu. Usunąć buraki, marchewki? Nie wydaje się to być dobrym pomysłem i niekoniecznie samo to sprawi, że nasze zęby będą idealnie białe.

Wypróbuj specjalne pasty do zębów

W dzisiejszym świecie dzięki postępowi nauki niemożliwe staje się możliwe. Aktualnie rynek podbijają pasty do zębów wybielające. I jak to zwykle bywa ludzie znajdują się w dwóch obozach, są bowiem zwolennicy i przeciwnicy. Jednakże poparto testami pozytywne działanie tego rodzaju past wybielających na zęby i udowodniono, że kolor zębów się rozjaśnia i zdecydowanie widać różnicę. Oczywiście ma to przełożenie w cenie produktu, ale uśmiech i zdrowie to coś, w co zdecydowanie warto zainwestować. Gdyby nie była to prawda, prawdopodobnie fanów past wybielających do zębów prawdopodobnie by nie było. Przeciwnicy natomiast istnieją i zapewniają, że nie widzą u siebie poprawy. Jak to możliwe?

Aby produkt zaczął działać, należy w to włożyć przede wszystkim cierpliwość i regularność. Po dwukrotnym umyciu zębów nie zauważymy diametralnej poprawy. Niestety wymaga to czasu. To tak jakby powiedzieć, że po dwóch lekcjach włoskiego od podstaw nasz nauczyciel nie daje się do niczego, bo nie jesteśmy w stanie zrozumieć filmu we włoskiej wersji językowej. Najlepiej wybielające pasty do zębów przetestować na sobie, dać im trochę czasu, a z pewnością będziemy mogli cieszyć się pięknym, białym uśmiechem.