Zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili wczoraj na terenie naszego miasta działania NURD, które miały charakter krajowy. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego

Wczoraj w rejonach miejsc przemieszczania się pieszych policyjne patrole działając w ramach akcji "NURD" obserwowały, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz zmotoryzowani stosują się do przepisów. Policjanci z zabrzańskiej drogówki ujawnili łącznie 94 wykroczenia, spośród których 54 popełnili kierujący, a 40 - piesi. Najczęściej popełniane wykroczenia to przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez pieszych. W trakcie działań policjanci obsługiwali też 6 zdarzeń drogowych oraz zatrzymali dwie osoby poszukiwane.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.