Hulajnogi elektryczne sa już bardzo popularnym środkiem transportu osobistego. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem. W Zabrzu na ul. 3-maja podczas jazdy na hulajnodze został zatrzymany 21-latek, który zdecydował się kierować tym środkiem transportu, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze! Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Przypominamy również, że użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.